GİRİŞİMCİLİK SÖYLEŞİLERİ IV ETKİNLİĞİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

15 Mart 2024 Cuma

Fakültemiz tarafından düzenlenen, Giresun Girişimci Genç İşadamları Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Serdar DEMİRKAN’ın konuşmacı olarak katıldığı Girişimcilik Söyleşileri IV etkinliği 13.03.2024 Çarşamba günü saat: 15:00’te Mevlana Celaleddin-i Rumi Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi.
Etkinlikte, Serdar DEMİRKAN, girişimcilikle ilgili kişisel deneyimlerini, gözlemlerini paylaştı.
DEMİRKAN, konuşmasında, girişimcilikte başarı için kişisel gelişimin önemini vurguladı. Bir fark ortaya konulabilmesi için uzmanlaşmanın gerekliliği üzerinde durdu. DEMİRKAN, her sanayi devriminin insana ihtiyaç duyduğunu, bunun günümüzde de geçerli olduğunu belirtti; insan unsurunun gerekliliğine dikkat çekti. Serdar DEMİRKAN; “Makinalar hep var, şimdi de robotlar var; ancak, bunların insan tarafından yönetilmesi ve organize edilmesi gerekir. Bunun için de yönetim ve organzasyon becerisinin artırılması gerekir.” dedi.

Etkinlik, Serdar DEMİRKAN’ın katılımcıların sorularını cevaplandırmasından sonra Teşekkür Belgesi takdimi ve fotoğraf çekimi ile sona erdi.
Etkinliğe, öğrencilerle birlikte, Fakültemiz öğretim üyesi ve Giresun Üniversitesi Kadın Araştırmaları Merkezi Müdürü Prof. Dr. Reyhan Ayşen WOLFF, Fakültemiz öğretim üyesi Prof. Dr. Hüseyin ERKUL, Fakültemiz Dekan Yardımcıları Doç. Dr. Esra Gökçen KAYGISIZ ve Dr. Öğr. Üyesi Dilayla BAYYURT ve  Fakülte Sekreterimiz H. Sibel KILIÇASLAN da katıldılar.