GİRESUN ÜNİVERSİTESİ SEKTÖR KAMPÜSTE PROGRAMI’NIN PAYDAŞI OLDU

05 Ekim 2023 Perşembe

Giresun Üniversitesi Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı öncülüğünde hayata geçirilen ve Milli Teknoloji Hamlesi’ne yön verecek gençlerin yetiştirilmesine katkı sağlamak amacıyla kurulan dijital öğrenme platformu Sektör Kampüste Programı’nın paydaşı oldu.

Sektör Kampüste Programı, sektör çalışanları ile üniversite öğrencilerini bir araya getirerek, üniversite öğrencilerinin güncel bilgileri sektördeki profesyonellerden öğrenebilmesine imkân sağlayan, ülkemizde ihtiyaç duyulan alanlarda yetişmiş insan kaynağını artırmak amacıyla hayata geçirilen ve üniversite-sanayi işbirliklerini daha verimli hale getirmeyi hedefleyen çok yönlü bir programdır.

Çalışma alanları doğrultusunda güncel bilgilerle donatılmış insan kaynağı yetiştirmek için ülkemizin önde gelen firmaları tarafından üniversitelerde MTH koduyla kredili olarak açılan dersleri kapsayan Sektör Kampüste Programı, gelişen teknolojilere yönelik ihtiyaç duyulan yetkinlikleri uygulamalı çalışmalarla geliştirmek için iş dünyası ile iç içe bir eğitim modeli geliştirilmesi ve iş dünyasının üniversitelerin içine dahil edilmesiyle kurumların karşılıklı olarak gelişimlerine katkıda bulunacaktır.

Program kapsamında, 2023-2024 Eğitim Öğretim Yılı Güz yarıyılında Giresun Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nde MTH- Fikri ve Sınai Haklar (Patent-Marka-Tasarım) Genel Bakış dersi verilecektir. Gelecek dönemlerde farklı fakülte ve yüksekokullarda çeşitli dersler açılacaktır.